The Purest markasının serumlarından çok memnun kaldığım için toz temizleyicisini de satın aldım. İlk kullanımdan itibaren cildimin derinlemesine temizlendiğini hissediyorum. Yağ bazlı ürünlerle makyajımı temizledikten sonra su bazlı temizleme jeli kullanıyordum. Lakin, cildimdeki o kirlilik hissinden bir türlü kurtulamadım. Haftanın üç günü The Purest Solutions meyve asitleri içeren toz temizleyiciyi kullanmaya başladığımda farkı anladım. Aslında, bana kalsa her gün kullanırım ama çok yoğun bir ürün olduğu için haftada üç gün yeterli oluyor. Avucumun için küçük miktar toz döküyorum. Tozun üstüne de birkaç damla su ekliyorum. Eğer, suyu fazla koyarsanız ürün yeteri kadar etkili olmuyor. O yüzden suyu az koymaya ve yoğun bir kıvam elde etmeye çalışıyorum. Zaten, toz temizleyici su ile karıştığında köpürmeye başlıyor. Dairesel hareketlerle cildime uyguluyorum. Hafif bir şekilde uyguluyorum, çünkü toz parçacıklar olsa bile cildimi çizme ihtimali var. Bu nedenle sert şekilde cildinize uygulamayın. Burnumun üst bölgesine yüz temizleme cihazı ile uygulayarak daha iyi sonuçlar elde ettim. Çünkü, burun üstümde çok fazla gözenek ve siyah nokta vardı.

The Purest Solutions meyve asitleri içeren toz temizleyicinin etkisini ilk kullanımdan itibaren fark ediyorsunuz. Yüzümü soğuk suyla duruladıktan sonra parlamaya başlıyor. Düzenli kullanıldığında gözenek görünümü azalıyor. Cildinizdeki renk eşitsizlikleri ortadan kalkıyor. Yanağımda küçük bir Güneş lekesi vardı. Onun bile renginin açılmasını sağladı. Akne ve sivilce izlerim azalttı. Toz temizleyiciyi kullandıktan sonra cildimin kaymak gibi olduğunu hissediyorum. Kirlilik hissi ortadan kalkıyor.

 

 

 

İçerdiği meyve asiti parçacıklar sayesinde cildinizi nazikçe temizler ve arındırır. Fiziksel eksfoliator gibi etki eder ve cildin yenilenme döngüsünü hızlandırır. Cilt yenilenmesi ile cilt tonu farklılıklarında azalma, gözeneklerde küçülme ve temizlenmenin yanı sıra nem oranının arttırılması ile ciltte dolgun bir görünüm hedefler. Cildim hem temiz hem de parlak görünüyor. Toz temizleyici kullandıktan sonra  cildimi çok iyi nemlendirmeye dikkat ediyorum. Çünkü, asitli içeriklerden oluşan bir ürün olduğu için cildin kurumasına neden olabilir. Yağlı cilt tipine sahip olduğumdan dolayı en çok şikayet ettiğim konu T bölgemdeki yağlanma ve parlamaydı. Düzenli bakımla birlikte cildimdeki yağlı görünüm azaldı. Gözeneklerim küçüldü, burun üstümdeki siyah noktalar bitti. Sebum dengesi sağladığı için cildim daha canlı görünüyor.