MA
marsel
6 ay önce

Bir erkekle bir kız gerçekten arkadaş olabilir mi?

cevap seçilmemiş
Karşı cinsle arkadaşlık ilişkisi kurmak mümkün mü?

Benim bu sorunun cevabının evet olmasını o kadar çok istedim ve senelerce karşı cinse arkadaşlık için o kadar çok fırsat verdim ki ama 29 yaşından bildiriyorum her defasında bir kadın ve erkeğin arkadaş olamayacağı gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kaldım. En son dostum dediğim biri saçma sapan bir hareket yapıp dostluğumuzun bitmesine sebep olunca artık benim inancım kalmadı arkadaşlar. Siz yine de inancınızı kaybetmeyin. Belki oralarda bir yerlerde arkadaş olmayı başarabilen birileri vardır. :D

herkesin kendi fikri var bu konuyla alakalı ve genelde olamaz kanısında insanlar. ki bu beni çok şaşırtıyor açıkçası. ben bir erkek ve kadının gayet de arkadaş olabileceğini düşünüyorum ve bu arkadaşlıkların çok da önemli olduğunu. farklı cinsiyette olmanın getirdiği farklı deneyimler ve bu deneyimlerin bireye kattığı tecrübeler ve bakış açılarını karşı cinslerin birbirileriyle paylaşması, birbirlerine destek olması… bunlar mümkün.

Bir erkek ile bir kız arasında gerçekten anlamlı bir arkadaşlık ilişkisi geliştirmek oldukça mümkündür. Bu tür bir arkadaşlık, cinsiyet farklılıklarını aşan derin bir bağ ve karşılıklı anlayışla beslenir. Her iki taraf da birbirlerine destek olabilir, birlikte zaman geçirebilir ve tecrübelerini paylaşabilir. Ayrıca farklı cinsiyetlerden gelen bakış açıları ve deneyimler, arkadaşlığı daha zengin ve ilginç hale getirebilir. Bir erkek ile bir kız arasındaki arkadaşlık, romantik bir ilişkiye dönüşmeden de samimi ve derin bir bağ oluşturabilir. Bu durum, ilişkide romantik beklentilerin olmaması sayesinde daha rahat ve özgür bir iletişim sağlayabilir. Ayrıca bu tür bir arkadaşlık, birbirlerini daha iyi anlamalarını ve duygusal olarak desteklemelerini sağlayarak karşılıklı sağlam bir dayanak oluşturabilir. Özetle cinsiyet farklılığı gerçek bir arkadaşlık ilişkisi kurmaya engel değildir. Önemli olan, karşılıklı anlayış, saygı ve iletişimle birbirlerine değer vermektir. Bu şekilde, erkekler ve kadınlar arasında güçlü ve sağlıklı arkadaşlık ilişkileri geliştirmek mümkündür.

Kadın ile erkek arasındaki ilişkilerin yeniden değerlendirildiği bir dönem içinde bulunuyoruz. Kadın ve erkek arkadaş olabilir mi sorusunun yanıtı kişiden kişiye değişebilir. Özellikle erkeklerin herhangi bir beklenti içerisine girmeden kadınlarla zaman geçirmeyeceği yönündeki düşünce öne çıkıyor. Kadınlar açısından ise durum daha farklı değerlendiriliyor. Kadınların daha duygusal olması ilişkilerine de yansıyor. Son dönemlerde tüm ilişkiler menfaat üzerine kurulduğu için arkadaşlığın da boyut değiştirebileceğine inanıyorum. Bugün arkadaşımdı yarın sevgilim veya eşim olabilir diye düşünülmesi anormal değil. Sonuçta ilişkinin temelinde de çiftlerin birbiriyle iyi anlaşması bulunuyor. Öte yandan arkadaş olarak gördüğünüz, ilişkinizi arkadaşlık duygularıyla sürdürdüğünüz birine karşı seksüel bir bakış açısı kazanmak zor olacaktır. Erkekler için daha kolay bir durum olabilir. Lakin, kadınlar netlikten hoşlanır. İlk bakışta arkadaş olarak tanımlanan birinin sevgiliye dönüşmesi için hem cinsel çekim hem de duygusal yakınlık olması gerekir. Sonuç itibariyle kadın ve erkek arkadaş olabilir. Arkadaşlık da ilerleyen dönemde farklı bir ilişkiye evrilebilir. Kadının ve erkeğin beklentilerine göre ilişkilerin değişim gösterebileceğini kabullenmemiz gerekiyor.