Yüz Yogası Gerçekten İşe Yarıyor Mu? kapak resmi
DU
duru
4 ay önce

Yüz Yogası Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Son yıllarda güzellik endüstrisinde yüz yogasına karşı büyük bir popülarite artışı söz konusu. Bu yeni trend, yüz kaslarını sıkılaştırmayı, kırışıklıkları azaltmayı ve kan dolaşımını iyileştirmeyi vaat eden bir dizi egzersiz, masaj ve yüz için esneme hareketlerini barındırıyor. Peki yüz yogası gerçekten işe yarıyor mu?

The Guardian'da yakın zamanda yayınlanan bir makaleye göre, yüz yogasının etkinliği belirsiz. Bazı insanlar yüz yogası sayesinde mucizevi değişimler gördüğünü söylerken, diğerleri bunu rahatsız edici ve endişe verici buluyor. Cleveland Clinic, yüzünüze masaj yapmanın yüz kaslarını gevşetebileceğini, gerginliği azaltabileceğini ve "yüzünüzün parlamasını' sağlayan kan akışını uyarabileceğini söylüyor. Bununla birlikte, yüz yogasının yaşlanma belirtilerini tersine çevirebileceği iddiasını destekleyen bilimsel bir kanıt yoktur.

Bilimsel kanıtların eksikliğine rağmen, birçok ünlü ve güzellik fenomeni yüz yogasını desteklemeye devam ediyor. Meghan Markle, Gwyneth Paltrow ve Kardashianlar yüz yogasını deneyen ünlü isimlerden sadece birkaçı. Yüz yogası uzmanı Koko Hayashi, 50 dakikalık özel bir çevrimiçi seans için 350 dolar ücret alıyor ve yüz yogası egzersizleri sunan çok sayıda uygulama ve çevrimiçi program var.

Ruj ve diğer güzellik konuları ile ilgili kılavuzlar için Ruj platformuna üye olmayı unutmayın.

Yüz yogasını denemekle ilgileniyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta var. İlk olarak, saygın bir eğitmen veya program bulmak önemlidir. Sertifikalı ve müşterilerle çalışma deneyimi olan birini arayın. İkincisi, sabırlı olun. Her egzersiz programında olduğu gibi, sonuçları görmek zaman alır. Son olarak, mucizeler beklemeyin. Yüz yogası rahatlamanıza ve kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olsa da, yaşlanma saatini geri döndürmesi pek olası değildir.

Sonuç olarak, yüz yogası cilt bakımında son yıllarda büyük ilgi gören yeni ve ilginç bir trenddir. Yaşlanma için mucizevi bir tedavi olmasa da, cildinize bakmanın eğlenceli ve rahatlatıcı bir yolu olabilir. Yüz yogasını merak ediyorsanız, bir deneyin ve sizin için nasıl çalıştığını görün.