PI
pivpiv
1 ay önce

Samara Makyajı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Herkes hayatında en az 1 kez halka filmine denk gelmiştir. Halka denildiği zaman kimilerinin aklına sadece korku filmi gelse de makyaj tutkunları için akla ilk gelen, makyaj artistinin yakalamış olduğu başarıdır. Hemen şimdi gözlerimizi kapatalım ve Samarayı hayal edelim. Upuzun simsiyah saçlar, soluk benizli bir ten ve korkunç gözler. Aslında oldukça basit bir görünüm de olsa da insan da bıraktığı etki oldukça derin.

Kadın deyince ilk akla gelen moda ve makyaj tutkusudur. Hepimiz hemen her gün makyaj yaparız. Biraz allık biraz ruj belki biraz rimel. Makyaj sanatı oldukça derindir ve bir insanı bambaşka bir görüntüye ulaştırabilir. Samara karakterinde de bunu görebiliriz. İşte bunun adı profesyonel makyajdır. Profesyonel makyajla ilgilenen kişiler için özellikle de Cadılar Bayramı gibi özel dönemlerde oldukça talep gören bir karakter olmuştur Samara. Makyajın detaylarını incelediğimizde uygulanan yaşlandırma hileleri gözlerdeki korkunç ifade makyaj artistinin yakalamış olduğu önemli bir başarıdır. Haydi, şimdi gelin detaylı olarak nasıl Samara gibi gözükebiliriz biraz bunlardan bahsedelim.

Adım 1

Bu görüntüyü elde etmek için ilk olarak bembeyaz bir tene ihtiyacımız var. Ve bu ten rengini ancak filmlerde kullanılan özel makyaj malzemeleri ile elde edebiliriz. Bu malzemeler özellikle de korku efekti vermek için sektörde oldukça fazla kullanılan özel boyalardır. Bütün vücudumuzu bu beyaz boya ile kaplayıp soluk beniz görüntüsünü yakalamalıyız.

Ruj ve diğer güzellik konuları ile ilgili kılavuzlar için Ruj platformuna üye olmayı unutmayın.

Adım 2

Eğer yeteri kadar beyaz bir tene sahipsek ve daha şimdiden herkesi korkutabildiysek doğru yoldayız demektir. Gelelim bu korkunç beyaz teni destekleyecek diğer adıma gözler. O da kesinlikle gözler. Samara karakterinin en belirgin özelliği uzun, aralanmış saçlarının arasından ortaya çıkan pas parlak yeşil gözler. Peki, bunu nasıl elde edeceğiz. En basit cevabıyla bir çift lense ihtiyacımız var. Ve o zaman 2. adım da tamam 1 tik daha atabiliriz. Yavaş yavaş Samara olmaya başlıyoruz. Sabredin bir kaç adım sonra Samara'yız.

Adım 3

Yazımızın en başında bahsetmiştik Samara'nın upuzun simsiyah saçlarından bunu da bir perukla çözdük mü saç ve makyaj tamamdır. Bu korkunç ve etkileyici görünümü beyaz bir gecelikle tamamlayıp biraz da elbiseye kirli, ıslak ve yırtık görünüm verdik mi tamamdır. Merhaba Samara Cadılar Bayramına hazırsın. İşte görmüş olduğunuz gibi Samara olmak aslında bu kadar basit. 3 ana madde sonrasında gerisi sizlerin yaratıcılığınıza ve yeteceğinize bağlı. Unutmayalım ki her ne kadar basit gibi görünse de gerçekten uzun ve emek gerektiren bir makyaj olduğunu da unutmamak gerekir. Öyle ki Halka filminin özel makyaj tasarımcısı Arjen Tuiten bu makyajı tamamlamak için 6 saat uğraşmıştır.