Sahilden Geliyormuş Gibi: Güneşlenmeden Bronz Görünüm İpuçları kapak resmi
DU
duru
5 gün önce

Sahilden Geliyormuş Gibi: Güneşlenmeden Bronz Görünüm İpuçları

Yaz mevsiminin gelişi ve deniz sezonunun başlamasıyla birlikte bronz bir cilt tonu elde etmek birçok kadının hayali ancak güneşin zararlı ışınlarına uzun süreli maruz kalmak cildimize kalıcı hasarlar verebilir. İşte bu noktada, güneşlenmeden bronz bir cilt tonuna sahip olmak için neler yapabileceğinizi anlatacağız.

Güneşte altında uzun süre kalmadan da makyaj uygulayarak aynı etkiyi yakalayabilirsiniz. Özellikle sıcak bronz ve dore tonlarındaki toz pudra ve bronzlaştırıcıları, yüzünüzün belli bölgelerine uygulayarak doğal bir bronz görünüm elde edebilirsiniz.

Bunun için ürünü yanak kemikleriniz, alnınız ve çenenize uygulayıp, ardından fondöteni sadece cildinizin orta bölgelerine yedirerek derinlik ve boyut kazanmış bir cilt görünümü elde edebilirsiniz

. Vücudunuz için de benzer bir teknik kullanabilirsiniz. Bronzlaştırıcı toz pudra veya sıvı bronzlaştırıcıları kollarınızın, bacaklarınızın ve dekoltenizin dış taraflarına uygulayın. Ardından fondöten veya vücut bakım kremleriyle orta bölgeleri hafif bir tabakayla kapatın. Eğer sıvı bronzer kullanıyorsanız, en iyi sonucu almak için bir fırça yardımıyla uygulamayı deneyin.

Ruj ve diğer güzellik konuları ile ilgili kılavuzlar için Ruj platformuna üye olmayı unutmayın.

Sahilden yeni dönmüş gibi hafif bir bronzluğa sahip olmak istiyorsanız yüzünüze veya vücudunuza hafif bir bronzluk veren pudra veya jel uygulamak, güneşin teninizde bıraktığı etkiyi taklit etmenize yardımcı olabilir ancak abartmamaya özen göstermelisiniz, aksi halde 'yapay' bir görünüme sebep olabilir. Ürünü sadece yüzünüzün en yüksek noktalarına, yanak kemiklerinizin üzerine ve dekoltenize uygulayın. Sarı bazlı aydınlatıcılar, bronz ve esmer bir tene ışık ekler. Yüzünüzdeki en yüksek noktaları aydınlatmak için güneş ışığı tonlu bir sıvı veya krem aydınlatıcı kullanın. Kaşlarınızın üzerini, burun kemiklerini, yanak kemiklerinizi ve alt dudağınızın ortasını aydınlatarak ferahlatın.

Aydınlatıcıyı parmağınızla nazikçe efektlendirin ve fazlalıklarını temizleyin.

Bronzluğunuza ısı katarak daha gerçekçi gösterebilirsiniz. Pembe bazlı bir allık kullanarak yanaklarınıza hafif bir renk vermek, istenen etkiyi yaratacaktır. Yanak kemiklerinin tam üzerindeki bölgeye allık sürerek, sahilden yeni dönmüş izlenimi verebilirsiniz. Ayrıca dudak kaleminizin tonunu, daha kırık bir kiremit tonunda kullanmak, doğal bir güneş etkisi yaratır.

Aydınlatıcılar ve bronzerlar harika bir görünüm sağlayabilse de, uzun vadede cildinizin sağlığını da göz ardı etmemelisiniz. Güneşten korunmaya özen gösterin ve en az SPF 30 güneş koruyucu kullanın. Ayrıca antioksidanlar açısından zengin cilt bakım ürünleri kullanmak, güneşin olumsuz etkilerinden cildinizi korur.

Işıltılı bronz bir cilt tonu için makyaj ürünlerini dengeli kullanın. Gerektiğinden fazla ürün kullanmak, yapay bir görünüme neden olabilir. Ürünleri cildinize uygun şekilde harmanlayarak daha doğal bir bronzluk elde edebilirsiniz.

Güneşsiz bir bronzluk arzu ederken, söz konusu ürünleri kullanım yönergelerine göre dikkatle uyguladığınızdan emin olun. Bazı kişiler bronzlaştırıcı ve bronzerlere alerjik reaksiyon gösterebilir, bu nedenle öncelikle test etmekte fayda var.

Unutmayın ki yaz aylarında bronz bir görünüm elde etmenin en sağlıklı yolu, güneşten korunmak ve doğru ürünleri doğru şekilde kullanmaktır. Bu ipuçlarını deneyerek, sahilden dönmüşçesine ışıltılı ve bronz bir cilt tonuna, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmadan sahip olabilirsiniz.