Özgün Giyim Tarzının Esintileri! Bohem Nedir? Bohem Giyim Tarzı Nasıl Olmalıdır?  kapak resmi
BE
berna
1 ay önce

Özgün Giyim Tarzının Esintileri! Bohem Nedir? Bohem Giyim Tarzı Nasıl Olmalıdır?

Olağandışı, rahat ve farklı bir tarz olan bohem giyim, moda akımından çok bir yaşam tarzıdır. 60'ların ve 70'lerin asi hippi tarzını izleyen bohem tarzı, günümüzde giderek daha popüler hale gelen kültürel öğelerden biridir. Topluma uyum sağlamak yerine özgür ruhlu bohemlerin stil anlayışını keşfedin!

Bohem Nedir?

19.yüzyılın ortalarında doğan bohem akımı, özgür düşüncenin ve yaşam tarzının savunucusu olan, geleneklere meydan okuyan sanatçı ve entelektüel bireylerin kimliğini yansıtan bir terimdir. Bu dönemde, bohemlerin giyim tercihleri, konforlu ve özgün parçaları bir araya getirerek etnik ve otantik bir tarz oluşturmuştur. Bu tarz, sıradışı ve özgür ruhlu bir ifade biçimi olarak kabul edilmiş ve zamanla farklı sanat ve kültür akımlarına ilham kaynağı olmuştur.

Bohem Giyim Nedir?

Bohem giyim tarzı, rahat kesimli kıyafetlerle ve etnik dokunuşlarla zenginleştirilmiş bir stil anlayışını yansıtır. Özgürlükçü yaşam tarzını benimseyenler için mükemmel bir seçenek olan bu tarz, doğal tonlar ve otantik aksesuarlar ile vurgulanır.

Ruj ve diğer güzellik konuları ile ilgili kılavuzlar için Ruj platformuna üye olmayı unutmayın.

Kendine Özgü Tarzı Çok Konuşulan Bohem Giyim Stili Nasıl Olmalıdır?

IMG-20240418-WA0034.jpg

Adından oldukça çok bahsettiren bohem tarzının kendi özgü bir zarafeti vardır. Kombinlemeleri ile ortaya nasıl bir bohem tarzı ortaya çıkar? Gelin, bunun cevabını hep birlikte öğrenelim!

Blazer ceket, her kombine uyum sağlayan ve bohem tarza mükemmel bir başlangıç sunar. Ofis ortamından günlük yaşamınıza kadar her yerde şıklığınızı tamamlar. Salaş bir etek, kalın kemerli bir pantolon ya da çiçekli bir elbise ile kombinleyerek şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Blazer ceket, iş ortamında şıklığınızı korurken koyu tonlarda seçilerek daha şık ve klas bir hava katar.

Baskılı bluzlar, iş ortamından arkadaş buluşmalarına kadar her yerde şık bir seçenektir. Çiçek desenleri ve diğer desenler, başlangıç için uygundur. Cesur ve iddialı desenleri iş ortamında tercih etmek yerine daha sade seçimler yapabilirsiniz. Bluzunuzu etek veya pantolonla kombinleyerek kolayca tamamlayabilirsiniz. Desenli kollarıyla etnik bir dokunuş ekleyerek kemerle eteğe ya da pantolona havalı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Boho tarzı bir ayakkabı edinmek, ofis atmosferindeki sertliği yumuşatabilir. Diğer kombin parçalarınızı daha resmi seçerseniz, işlemeli ayakkabılarınız daha zarif ve yumuşak bir hava katacaktır. Tek renk kombinlerinize beklenmedik bir şıklık katan boho tarzı ayakkabılar genellikle düşük topuklu ve rahattır. Bu tarz ayakkabılar, gün boyu topuklu ayakkabı giymek zorunda kalan ayaklarınızı rahatlıkla mutlu edecektir.

İşlemeli hırkalar, bohem tarzında örtüler, hırkalar, yelekler ve kimonoların vazgeçilmez bir parçasıdır. Sade ve gösterişsiz kombininize anında şıklık katarlar. Üzerinize giydiğiniz bluz veya elbise ile uyumlu tonlarda süet bir ceket, mükemmel bir tamamlayıcı olabilir. Bunların yanı sıra sıcak tutma özelliği de göz önünde bulundurulduğunda tercih sebebidirler. Ofis ortamında serin bir ortamda çalışıyorsanız bohem hırkalar size konfor sağlacaktır. Baskı ve desen seçimini ofis ortamının resmiyetine göre ayarlayabilirsiniz. Püsküllü bir hırka daha rahat bir çalışma ortamına, minik baskılı parçalar ise daha resmi bir ortama uygun olabilir.

Aksesuarlar, her kombinin vazgeçilmez tamamlayıcılarıdır. Takılar, şallar ve saç aksesuarları kombininizi canlandırıcı etkiye sahiptir. Tek renk bir kombini turkuaz bir kolye veya bordo bir bileklik ile hareketlendirebilirsiniz. Kıyafetinize sıcak bir hava katmak için şal ya da kemer gibi aksesuarlar da ekleyebilirsiniz. Bu küçük detaylar, kombininizi tamamlayan en önemli unsurları oluşturur.

Boho tarzı çantalar, her kombinin ayrılmaz bir parçasıdır. Hem şık olmalı hem de fonksiyonel olmalıdır. Bu tarz çantalar genellikle toprak tonlarında deri veya süetten yapılmış, saçaklı ya da püsküllü olabilir. Tüm kıyafetinizle uyum sağlayacak bir çanta bulmakta zorlanıyorsanız renk veya dokuda en az birinin benzer olmasına dikkat edebilirsiniz.

IMG-20240418-WA0032.jpg

Bohem tarzı giyim için önemli olanın küçük bir planlama olduğunu görmüş olmalısınız. Kendinizi ve tarzınızı bohem kıyafetlerle ifade ederken dengeyi korumaya özen gösteriniz. Şıklığın anahtarının denge olduğunu unutmayarak bohem giyim tarzı ile her zaman şık ve havalı görünebilirsiniz!