Kaş Silme İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır? Ağrılı Bir İşlem Midir?  kapak resmi
BE
berna
1 ay önce

Kaş Silme İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır? Ağrılı Bir İşlem Midir?

Kaş silme işlemi, bazen zorunlu bazen de isteğe bağlı olarak gerçekleştirilen bir uygulamadır. Kaşlarınızı yaptırdıktan sonra hoşlanmadığınız bir görünüm elde ettiğinizde kaşlarınızı silebilirsiniz. Kıl tekniği ile yapılan kaşlar, dövme ile yapılanlara göre daha kolay silinir. Dövme kaşlar doğallıklarını kaybetme eğilimindedir ve zamanla renk değişikliklerine uğrayabilirler. Bu da genellikle tercih edilmeme nedeni olur.

Kaş Silme İşlemi Nedir?

Kaş şekillendirme, bir kalıcı makyaj yöntemidir ve niteliksiz malzemeler ya da yanlış uygulamalar sonucunda tatmin edici olmayan sonuçlara yol açabilir. Ayrıca düşük kaliteli malzemelerle yapılan kaşlar, zaman içinde deforme olabilir. Uzman olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilen kaş işlemleri, bazen beklenen sonucu vermeyebilir. Bu yüzden hemen düzeltilmelidir. Bu noktada kaş kontürünün silinmesi için çeşitli yöntemler bulunuyor ve bu yöntemler, kullanılan tekniklere ve malzemelere göre değişiklik gösterebilir. Kaş silme prosedürü, deri altındaki pigmentlerin bölgeden uzaklaştırılmasını içerir ve bu işlem, bazen cilt yüzeyine solüsyon uygulanarak bazen ise lazer kullanılarak yapılabilir.

Kaş Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kaş uygulaması, kaş silme işlemine göre genellikle daha kısa sürede tamamlanır. Ancak kaş silme işlemi genellikle pek tavsiye edilmez. Nitelikli bir güzellik merkezinde kaliteli bir kaş uygulaması yaptırdıysanız, kaş silme ihtiyacı duymamanız muhtemeldir. Bu nedenle, kaş uygulamasını yapacak kişinin deneyimli ve uzman olmasına dikkat etmeniz önem kazanır. Az önce de değindiğimiz üzere kaş silme işlemi için çeşitli yöntemler bulunuyor. Bunların arasında en yaygın ve güvenilir olan üç yöntemi şimdi sizlerle paylaşacağız!

Ruj ve diğer güzellik konuları ile ilgili kılavuzlar için Ruj platformuna üye olmayı unutmayın.

1. Lazer Yöntemiyle Kaş Silme

Lazerle kaş silme işlemi oldukça basittir ve genellikle yaklaşık 20 dakika sürmektedir. İşlem öncesi silinecek kaş bölgesine anestezik krem uygulanarak uyuşturulur. Ardından lazer cihazıyla adım adım kaşlar silinir. Bu yöntem ağrısız, acısız ve hızlı bir şekilde tamamlanır.

2. Ten Boyası ile Kaş Silme

Ten rengi boya, kalıcı makyaj gibi görünmeyen kaş bölgesine uygulanır. Bu yöntem aslında kaşın silinmesi değil, kalıcı makyajla yapılan kaşın üzerine doğal bir ten rengi kazandırma işlemidir.

3. Kimyasal Sıvılarla Kaş Silme Yöntemi

TCA olarak da bilinen bu yöntemde, kimyasal sıvılar kullanılır. Bu sıvılar bölgeyi kabuklandırarak derinin kendiliğinden dökülmesini sağlar. Böylece yeni bir deri oluşur ve kalıcı kaşın olmadığı doğal bir görünüm elde edilir.

Kaş Silme İşlemi Ağrılı Mıdır?

Kaş silme işlemi, kaşların şeklini veya rengini değiştirmek, düzeltmek ya da istenmeyen tüylerden arındırmak için kullanılır. Bu işlem genellikle iplikle, cımbızla, lazerle veya kalıcı boyalarla gerçekleştirilir. Lazerle kaş silme işlemi, lazer ışığının cildin altındaki kıl köklerine nüfuz ederek kökleri tahrip etmesi prensibine dayanır. Bu süreç sırasında bazı kişiler hafif bir yanma ya da batma hissi yaşayabilirler. Benzer şekilde, kalıcı boyalarla kaş silme işlemi sırasında özel bir boya ya da pigment cilde enjekte edilir ve bu da bazı kişilerde hafif bir rahatsızlık hissi yaratabilir.

Her iki işlem sonrasında da ciltte hafif bir hassasiyet, kızarıklık veya şişlik görülebilir. Ancak bu durum genellikle birkaç saat içinde kendiliğinden geçer. İşlemi gerçekleştiren kişinin deneyimi, kullanılan teknikler ve ekipmanlar önemlidir. Profesyonel bir şekilde yapıldığında kaş silme işlemleri genellikle tolere edilebilir bir rahatsızlıkla ilişkilendirilir. Ancak her bireyin ağrı eşiği ve hassasiyeti farklı olduğundan bazı kişiler daha fazla rahatsızlık hissedebilirler.

IMG-20240421-WA0027.jpg

Kısacası, kaş silme işlemi, istenmeyen tüylerden kurtulmanın ya da kaşların görünümünü değiştirmenin etkili bir yoludur. Ancak herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissi devam ederse ya da ciltte anormal bir reaksiyon meydana gelirse mutlaka uzmana başvurulmalıdır.