Kapsül Makyaj Koleksiyonu için vazgeçilmez ürünler… kapak resmi
MA
marsel
6 ay önce

Kapsül Makyaj Koleksiyonu için vazgeçilmez ürünler…

Son yıllarda yenilebilir moda anlayışının ortaya çıkardığı yeni bir kavram gündeme geldi. Kapsül dolap kavramının popülerlik kazanması makyaj sektörünü de etkiledi. Hem ekonomik sorunlar hem de kullanılmayan ürünlerin yarattığı ağırlık hissi nedeniyle; kapsül kavramı öne çıktı. Kapsül makyaj koleksiyonunun temelinde az ve öz malzemeler yer almaktadır. Sadece, gerçekten kullanılan ürünler kapsül koleksiyon içerisinde bulunmaktadır. Bu sayede alışveriş çılgınlığının önüne geçirerek ihtiyaç duyulmayan ürünlerin satın alınması başlamıştır.

 

Kapsül Makyaj Koleksiyonu nedir?

Kapsül makyaj koleksiyonu en temel makyaj malzemelerini kapsamaktadır. Düzenli olarak kullanılan makyaj ürünlerinden oluşturulmaktadır. Hepimizin makyaj koleksiyonu içerisinde yer alan birbirinden farklı far paletleri, rujlar, allık ve bronzlaştırıcı vs. gibi ürünler bulunmaktadır. Bugüne kadar sadece birkaç kez kullanılan ve bir kenara atılan ürünler sadece alışveriş çılgınlığının birer simgesi olarak dolabımızda yer alır. Sırf popüler olduğu ve çok tavsiye edildiği için satın alınan bir ruj dolapta çürümeye bırakılabilir. Kapsül makyaj koleksiyonu sayesinde hem temel ihtiyaçlarını karşılayabilir hem de paranızı gereksiz ve kullanılmayan ürünlere yatırmak zorunda kalmanız engellenir. Kapsül makyaj koleksiyonu az ve öz ürünü kapsamaktadır. Ayrıca, makyaj yaparken asla vazgeçmem dediğiniz ürünler koleksiyona dahil edilmektedir.

Ruj ve diğer güzellik konuları ile ilgili kılavuzlar için Ruj platformuna üye olmayı unutmayın.

Kapsül Makyaj Koleksiyonu Nasıl Yapılır?

Kapsül makyaj koleksiyonu hazırlanırken temel alınması gereken nokta: en çok kullanılan ürünler olmalıdır. Makyaj koleksiyonu kişiselleştirilebilir yapıdadır. Yani, herkes için farklı ürünlerden oluşabilir. İlk adım olarak en çok kullanılan temel makyaj ürünlerini belirleyerek harekete geçebilirsiniz. Örneğin kimileri için makyaj bazı kullanmadan fondöten uygulanması doğru gelmeyebilir. Kimileri ise makyaj bazına ihtiyaç duymamaktadır. Cilt tipine uygun ürünlerin belirlenmesi de makyaj koleksiyonu için temeldir. Denemek için satın alınan, lakin hiç kullanılmayan bir ürün koleksiyonda yer alamaz. Aynı şekilde cilt tipine uygun olmayan ve kullanışlı bir parça konumunda bulunmayan ürünleri de elemeniz gerekmektedir. Örneğin, canlı renklerden oluşan bir far paleti satın aldığınızı düşünelim. Lakin, günlük makyajınızda far tercihiniz toprak renkleri olsun. Peki pembe, mavi, yeşil, mor, altın veya eflatun gibi renklerden oluşan far paletini kullanma ihtimaliniz yüzde kaçtır? Bu far paletini satın aldığınız günden itibaren kaç kere kullandınız? Makyaj tercihleriniz arasında eyeliner kullanmak yoksa, lakin kırk yılın başında eyeliner sürüyorsanız o zaman sormanız gereken soru ‘’Benim eyelinera ihtiyacım var mı?’’ olmalıdır. Bu şekilde doğru ürünlerden oluşan kapsül makyaj koleksiyonunu hazırlayabilirsiniz. İşte, birkaç soru ile makyaj koleksiyonunuzdaki temel ürünleri belirlemeniz mümkün olacaktır.

Kapsül Makyaj Koleksiyonunda Hangi Ürünler Bulunmalıdır?

Kapsül makyaj koleksiyonu temel ürünlerden hazırlandığı için kalite ön plana çıkarılabilir. Cilt uzmanları ve makyaj artistleri tarafından makyaj ürünlerinin kaliteli olması gerektiğinin altı çizilmektedir. İhtiyaç duymadığınız bir makyaj malzemesine bütçe ayırmak yerine; gerçekten kullandığınız bir ürün için kaliteli seçenekleri tercih edebilirsiniz. Makyaj koleksiyonunuzdaki temel ürünleri listeledikten sonra ürün kalitesini kontrol etmeniz tavsiye edilmektedir. Örneğin uygun fiyatlı bir fondöten satın aldığınızı düşünelim. Bu fondöten cilt tipinize uygun olsa dahi istediğiniz sonucu vermiyor diyelim. Lakin, daha iyi bir fondöten satın almak için gerekli bütçeniz yok. Peki, makyaj malzemelerinde toplamda ne kadar ödeme yaptığınızı hesaplayın! Kapsül koleksiyon paranızı doğru ürünlere yatırmanız içinde fırsat sunacaktır. Örneğin, kırmızı ruju çok fazla kullanmasanız bile özel günlerde tercih ediyor olabilirsiniz. Bu durumda kırmızı ruj kapsül koleksiyonu içerisinde yer alabilir. Zira, özel bir tercih statüsünde değerlendirilmelidir. Lakin, pembenin farklı tonlarından beş tane ruj satın almanıza ihtiyaç bulunmamaktadır. En çok kullandığınız pembe ruju belirleyerek kapsül koleksiyonuna dahil edebilirsiniz.