Her Yüz Tipine Uygun Şal Bağlama Modelleri   kapak resmi
BE
berna
3 hafta önce

Her Yüz Tipine Uygun Şal Bağlama Modelleri

Kadınlar tarafından her dönem tercih edilen şallar, diğer tekstil ürünlerine göre daha geniş bir renk ve çeşit aralığına sahiptir. Her mevsime uygun olarak üretilen şallar, aynı zamanda kombinlerin şık bir parçası olarak öne çıkar. Şalların zarif ve tarz duruşlarının, yüz tipine uygun bağlama tekniklerine göre oluştuğu gözlemlenir. Bağlama yöntemleri, bireyin yüz tipine göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden yüz tipinize uygun bağlama tekniklerini seçerek şallarınızı bağlayabilir ve yüzünüzle uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz.

Şallar, günlük hayatta, evde, okulda ve işte kullanılan pratik aksesuarlardır. Ancak bu şalları nasıl bağlamak gerekir gelin, tüm detaylarıyla beraber hep birlikte öğrenelim!

Yüz Şekline Göre Şal Nasıl Bağlanmalıdır?

IMG-20240419-WA0010.jpg

Ruj ve diğer güzellik konuları ile ilgili kılavuzlar için Ruj platformuna üye olmayı unutmayın.

Kendi tarzını yansıtmayı seven kadınlar için çeşitli şal bağlama alternatifleri bulunmaktadır. Günlük hayatta kombinlere eşlik eden şallar, genel olarak ten rengine ve kıyafet çeşitlerine uygun olarak tercih edilmelidir. Şalların estetik görünümlerini koruması ve başınızdan kaymaması için yüz şekline uygun bağlama modellerini seçmek önemlidir.

Oval Yüz Şekli

Oval yüzlerde elmacık kemikleri ön plandadır ve hemen hemen her şal bağlama tekniği bu yüz tipine uygun olabilir. Beğendiğiniz her şal bağlama tekniğini kullanarak tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Şekli

Yuvarlak yüzlerde yüzün genişliği ve uzunluğu arasındaki fark önemlidir. Bonenin üst kısmında şalı bağlamak, yüzü daha uzun ve yanakları daha ince gösterir. Asya tarzı şal bağlama modeli de yuvarlak yüz tiplerine uygun bir seçenektir.

Kare Yüz Şekli

Kare yüz şekillerinde uzunluk ve genişlik hemen hemen aynıdır ve köşeler belirgindir. Bu yüz tipine uygun olarak oval bir şal bağlama yaparak yüz şeklini yumuşatabilirsiniz.

Üçgen Yüz Şekli

Üçgen yüz şekillerinde alın daha dardır, bu nedenle şalı üçgen bir şekilde bağlamak uygun olur. Bu şekilde yüzünüz daha orantılı bir görünüm kazanır.

Kalp Yüz Şekli

Kalp yüz şekli ters üçgen şeklinde olduğundan şalı alnınızdan biraz önde ve yukarıda bağlamak uygundur. Bu yöntemle yüz hatlarınız daha dengeli görünür.

Uzun Yüz Şekli

Uzun yüz şekline sahip kadınlar, şallarını boneyle aynı renkte seçerek yüzlerini daha kısa ve yuvarlak gösterebilirler.

Şal seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları belirttik. Yüz şeklinize uygun şal bağlama şekillerini tercih ederek tarzınızı yansıtabilir ve her türlü şal modelini pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Şal Bağlama Modelleri Nelerdir?

IMG-20240419-WA0009.jpg

Günlük hayatımızda severek kullandığımız şal bağlama modelleri oldukça çeşitlidir. Fakat içlerinde birkaç popüler model vardır. Bu modelleri şu şekilde sıralayabiliriz:

1. Atkı Bağlama

Şalı boynunuzun etrafında bir atkı gibi dolayıp bırakarak kullanabilirsiniz.

2. Tek Omuzdan Asma

Şalı bir omzunuzdan geçirip diğer omzunuzdan sarkıtarak kullanabilirsiniz.

3. Düz Bağlama

Şalı boynunuzun etrafında düz bir şekilde dolayarak kullanabilirsiniz.

4. Yarım Düğüm

Şalı boynunuzun etrafında bir kez dolayıp ön tarafta hafif bir düğüm yaparak kullanabilirsiniz.

5. Eşarp Tarzı Bağlama

Şalı başınızın üstünden geçirip altta hafif bir bollaşma olacak şekilde kullanabilirsiniz.

6. Klasik Düğüm

Şalı boynunuzun etrafında bir kez dolayıp ön tarafta bir düğüm atarak kullanabilirsiniz.

7. Balıkçı Düğümü

Şalı boynunuzun etrafında çaprazlayarak ve arkada balıkçı düğümü yaparak kullanabilirsiniz.

8. Üçgen Bağlama

Şalı iki ucunu boyunuzun arkasında birleştirerek ve ön tarafta üçgen şeklinde bırakarak kullanabilirsiniz.

Birbirinden güzel bu şal modellerinden birini seçerek şalınızı kendi tarzınıza uygun bir şekilde bağlayabilirsiniz. Böylece dilediğiniz tüm modelleri farklı farklı kullanarak tarzınıza tarz katabilirsiniz.