Fit Görünümünüzü Korumak İçin 5 Harika Yöntem!  kapak resmi
SE
sena111
6 ay önce

Fit Görünümünüzü Korumak İçin 5 Harika Yöntem! 

Fit Görünümünüzü Korumak İçin 5 Harika Yöntem! 

Fit görünüyor olsanız da ölçüyü biraz kaçırınca bu kendini belli edecektir. Daima fit kalmak için yapmanız gerekenler esasında basittir. Sorun kendimizi düzenli beslenmeye ve disiplinli yaşamaya alıştırmaktır. Sizlere 5 harika yöntemle geldik! Fit görüntünüzü korumaya çalışırken streslenmeyin... İşte tavsiyelerimiz...  

Sabah Yürüyüşü Yapın  

Sabah yapacağınız tempolu yürüyüş sizi pek çok stresten uzaklaştırır. Zihninizi temizlemenize yardımcı olur. Fit görüntünüzü korumak için yalnızca kiloya odaklanmamalısınız. Kilo almanızı kolaylaştıran her şeyden uzak durmalısınız. Hareketsiz kalmak kilo almanızı hızlandıracaktır. Sabah yürüyüşü gün içindeki enerjinizin de artmasını sağlayacaktır.  

Ruj ve diğer güzellik konuları ile ilgili kılavuzlar için Ruj platformuna üye olmayı unutmayın.

 

Kilo Verdiren Gıdalardan Faydalanın  

Somon, elma sirkesi, avokado, chia tohumu gibi yiyecekler kilo vermeye yardımcıdır. Bu yiyecekler sayesinde tok kalma süreniz uzun olacaktır. Böylece sık sık yemek yemeği arzulamazsınız. Elma, yulaf ezmesi ve bulgur da kilo koruma sürecinde size yardımcı olacaktır.  

 

Uyku Düzeninize Dikkat Edin  

Uykunun fit görünümle ne alakası var demeyin düzenli uyku uyumazsanız kilo alımınızın hızlandığını görürsünüz. Az uyumak insana kilo aldırır mı sorusunun cevabı ise bilimsel olarak ‘’ evet ‘’ dir. Bunun en büyük sebebi ise yetersiz uykunun hormon dengesini bozmasıdır.  

 

Bol Su İçin! 

Yemek yerken yanında içecek içmeyi sevenlerdenseniz bu alışkanlığınızı su ile değiştirin. Özellikle hazır içeceklerin çoğunda bulunan şeker günlük almanız gereken kaloriyi aşmanıza sebep olur. Su hem doğal hem de kalorisiz olmasından ötürü masumdur. 

 

Basit Egzersizler Yapın 

Aktif spor yapmaya vaktiniz yoksa ya da bir türlü spor için rutin oluşturamıyorsanız basit egzersizler sizi kurtaracaktır. Evde yapabileceğiniz sadece 20 dakikalık bir egzersiz programı formunuzu korumaya yardımcı olacaktır.  

Sabah yürüyüşü yapmaya çalışıyorum her ne kadar her sabah yapamasam da. Oldukça faydalı :)