Estetik Gerektirmeden Bu Makyaj Hileleri İle İstediğiniz Burun Şekline Kavuşabilirsiniz!  kapak resmi
BE
berna
2 ay önce

Estetik Gerektirmeden Bu Makyaj Hileleri İle İstediğiniz Burun Şekline Kavuşabilirsiniz!

Yüzün en dikkat çeken bölgelerinden biri burun. Zira, görünümümüzü büyük ölçüde değiştirebilen önemli bir unsurdur. Dolayısıyla estetik müdahaleler arasında en popüler olanı burun estetiğidir. Eğer burun yapınızda ciddi bir problem yoksa veya sağlık açısından nefes almanızı engelleyecek bir durum yaşamıyorsanız hemen estetik merkezine gitmek yerine doğru makyaj tekniklerini kullanarak neredeyse kusursuz bir görünüm elde etmek mümkün olabilir.

Burun Küçültmek için Yapılan Makyaj Hileleri Nelerdir?

Burun ameliyatlarından ve süreçten korkan bazı kadınlar, burunlarını daha küçük göstermek için makyaj hilelerine başvuruyorlar. Burun boyutunu azaltmak için çeşitli makyaj teknikleri kullanabiliyor. Estetik ameliyat riskinden kaçınan bireylerin sıkça tercih ettiği yöntemlerden biri de bu. Yalnız bu hilelerin nasıl uygulanacağı konusu çok önemli. Farklı kontur teknikleri kullanarak burun görünümünü değiştirmek mümkündür. Örneğin, burun kanatlarını daraltıcı makyaj yapmak veya burun kemiğini belirginleştirmek gibi. Burun kontürü yapmak için kullanılabilecek birçok farklı teknik bulunuyor. Bunları doğru şekilde uygularsanız daha estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Etkili bir burun kontürü için ten makyajında kullanabileceğiniz ürünler şunlardır:

Ruj ve diğer güzellik konuları ile ilgili kılavuzlar için Ruj platformuna üye olmayı unutmayın.

  • Makyaj bazı
  • Fondöten
  • Kapatıcı
  • Bronzer veya cilt tonunuza uygun daha koyu renkli ten makyaj ürünleri
  • Aydınlatıcı
  • Pudra
  • Makyaj sabitleyici

İdeal Fırça Seçimi Nasıl Yapılır?

Ten makyajında geniş açılı fırçaların dışında, gölgelendirme ve aydınlatma işlemleri için özel araçlara da ihtiyaç vardır. Bu işlem için gereken araçlar şunlardır:

Kapatıcı fırçası

Burundaki ton farklılıklarını gidermek için kullanılır.

Kontür fırçası

Gölgelendirme işlemi için kullanılan bu fırçada, kılların sık yapıya ve sertliğe sahip olması önemlidir.

Highlighter fırçası

Aydınlatıcı uygulamak için kullanılır.

Pudra fırçası

Dağıtma ve sabitleme işlemleri için kullanılır.

Burun Şekillendirmede Kontür İşlemi Nasıl Uygulanır?

IMG-20240407-WA0014.jpg

Fondöteni yüzünüze uyguladınız ve düzgün bir şekilde yaydınız. Sonrasında kapatıcı ile koyu veya kırmızı tonlardaki bölgeleri gizlediniz. Göz çevresi ve özellikle burun kanatları, daha fazla dikkat gerektiren bölgeler olabilir. Mükemmel kapatıcılık için uzun süre kalıcılık sağlayan ve yüksek pigmentli bir kapatıcı tercih edebilirsiniz. Şimdi ise sıra burun kontürüne geldi! Her burun farklı bir formda olduğundan burun şeklinize uygun bir kontürleme yapmanız önemlidir. Şimdi sahip olmak istediğimiz burun şekillerine nasıl sahip olabilirsiniz, sırasıyla inceleyelim.

1. Küçük ve Zarif Görünüm İçin

Burun kemerinde dar bir açıklık bırakacak şekilde, yan kısımlara şerit halinde bronzer uygulaması yapınız. Sonrasında bronzer’ı burun kanatlarına ve burun deliklerinin etrafına uygulayarak tüm ürünü burun kemerinde ince bir boşluk bırakacak şekilde dağıtmanız gerekiyor. Aydınlatıcıyı ise kemere ince bir çizgi halinde sürünüz. Sonrasında burun ucunun en alt kısmına gelmeyecek şekilde hafifçe kalınlaştırabilirsiniz.

2. İnce ve Uzun Görünüm İçin

Bronzer’ı burnun her iki yanına serçe parmak kalınlığında hafifçe uygularken burun kemerinde önce ince bir çizgi halinde boşluk bırakmanız gerekir. Ürünü yan kısımlara doğru iyice yaydıktan sonra en tepe kısma dar bir şerit halinde highlighter uygulayarak yukarı aşağı doğru dağıtarak istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

3. Kavisli ve Estetik Görünüm İçin

Burun kemeriniz dışa doğru çıkıntılı ya da düz ise üst ve gövde kısımlarına öncelikle bronzer uygulayınız. Sonrasında bronzer’ı burun ucuna denk getirmeyecek şekilde iyice dağıtınız. Burun ucunun en altta kalan bölümüne de hafifçe bronzer sürün ve burun deliklerine doğru ilerletmeniz gerekir. Ardından burun ucunun yukarıya bakan kısmına aydınlatıcı uygulayıp ve küçük dairelerle hafifçe dağıtarak kavisli bir buruna sahip olabilirsiniz.

4. Yüksek ve Net Görünüm İçin

Bronzer’ı burnun ucundan başlayarak alt kısma doğru dağıtınız. Aydınlatıcıyı burun ucunun yukarıya bakan kısmına uygulayınız. Sonrasında hafif üçgen oluşturacak şekilde küçük bir alana yayınız.

Burun Şekillendirmede Son Nokta Dokunuş Nasıl Olmalı?

Kontür işlemini bitirdikten renk geçişlerini yumuşatmak ve makyajı sabitlemek için pudra kullanılması önemlidir. Bu noktada etkili sonuçlar elde etmek için yüksek kaliteli bir pudra seçimi yapılabilir. Örneğin, mat bir görünüm ve uzun süre kalıcılık sağlayan bir pudra tercih edilebilir. Bu pudra, cildi matlaştırarak makyajın gün boyu taze kalmasına yardımcı olur. Böylece makyajın sabitlenmesi ve kontürün doğal bir görünüme kavuşturulması sağlanır. En sonda ise makyaj sabitleyici bir ürün kullanarak estetik görünümünüzü tüm gün boyunca koruyabilirsiniz.