DU
duru
4 ay önce

Daha Sağlıklı Cilt ve Saç için En İyi 3 Kolajen Takviyesi

Kolajen vücudunuzda en bol bulunan proteindir. Cildinize, saçınıza, tırnaklarınıza, eklemlerinize, kıkırdağınıza, kaslarınıza ve kemiklerinize yapı sağlar. Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından yayınlanan araştırmaya göre, uzmanlar şimdiye kadar 28 çeşitli kolajen türü belirledi. En yaygın olanları tip 1, 2 ve 3’tür. Tip 1 türü kolajen, insan vücudundaki kolajenin %90'ını oluşturur.

Vücudumuz doğal olarak kolajen üretir, ancak bir dizi faktör (yaş, güneş hasarı, sigara vb.) kolajen eksikliğini gidermede takviyelerin olumlu etkilerini ortaya koymaktadır.

Ruj ve diğer güzellik konuları ile ilgili kılavuzlar için Ruj platformuna üye olmayı unutmayın.

Araştırmalar kolajen tüketiminin cilt elastikiyeti, hidrasyon ve kırışıklık için kısa ve uzun vadeli faydalar sağlayabileceğini buldu. Aynı şekilde bu takviyeler, yaşlanma karşıtı cilt bakımının da temelini oluşturuyor. Kolajen takviyesi eklem ağrısını hafifletmeye yardımcı olur ve tırnak gücünü destekler. Önerilen kozmetik faydaların ötesinde, kolajen ürünlerinin cilt yenilenmesi, yara iyileşmesi, diş tedavisi, eklem sağlığı ve osteoartrit üzerinde "önemli" bir etkisi olduğunu da belirgin bir şekilde ortadadır.

KOLAJEN TAKVİYESİNİ KİMLER KULLANMALI?

Kolajen takviyeleri kullanmalı mısınız? Gözle görülür cilt yaşlanması belirtileri olan bireyler, osteoartrit ile ilgili eklem ağrısı olanlar ve diyetlerinden yeterli kolajenİ alamayanlara kolajen takviyeleri önerilmektedir.

Ne olursa olsun, herhangi bir yeni takviye almadan önce doktorunuzla konuştuğunuzdan emin olun. Bir sağlık uzmanı, bireysel diyet ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre kişiselleştirilmiş tavsiyeler sunabilir.

1- VİTAL PROTEİN KOLAJEN PEPTİTİ

Bu özel ürün, diğer ürünlere göre vücudun daha kolay emmesine olanak veren kolajen peptitleri içerir. Ayrıca, koruyucu C vitamini ve cildi nemlendiren hyaluronik asit içerir. Bu da "kırışıklıklara ve kuru cilde iyi gelir.

Kolajen Miktarı: 20g / Kolajen kaynağı: Sığır / Form: Toz / Temel bileşenler: Kolajen peptitler, hiyalüronik asit, C vitamini

Artıları: Whole30 onaylı, yapay tatlandırıcı yok, emilimi kolay

Eksiler: Sadece aromasız olarak mevcut.

2- BİOSİL KOLAJEN GENERATOR

Bu kolajen kapsülü vücuttaki çeşitli önemli proteinleri desteklemek içindir. Kolajen, elastin ve keratin üretimini uyarmak için kolin stabilize edilmiş ortosilik asit (ch-OSA) ile formüle edilmiştir.

Vücuttaki evcut kolajenin bozulmasını da önler. Hakemli tıp dergilerinde yayınlanan ve alındığında önemli sonuçlar gösteren ve cilt elastikiyeti, kırışıklıklar ve ince çizgilerde iyileşmeler kaydeden çok sayıda klinik çalışma olmuştur.

Artıları: Vegan. Yutması kolay kapsüller.

Garden of Life Çim Beslemeli Kolajen

Bir başka derm-favori markası olan Garden of Life'ın benzersiz kolajen tozu, çalışmaların cilt sağlığını ve onarımını destekleyebileceğini öne sürdüğü astaksantin de içeriyor. Tip 1 ve tip 3 kolajen içeren markanın karışımı da GDO'suz ve üçüncü taraf olarak test edilmiştir. Ayrıca, glütensiz, keto ve paleo sertifikalıdır. Genel olarak, blueberry-acai aromalıdır.

Kolajen miktarı: 10g / Kolajen kaynağı: Sığır / Form: Toz / Temel bileşenler: Kolajen peptidleri, Fransız kavunu, astaksantin, acai, probiyotikler

Artıları: Keto dostu. Hoş tat. Emilmesi kolay

Eksileri: Stevia ile tatlandırılmış.