Cilt Alt Tonuna Uygun Ruj Rengi Seçimi Nasıl Olmalıdır?  kapak resmi
BE
berna
1 ay önce

Cilt Alt Tonuna Uygun Ruj Rengi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Rujlar hakkında bilinen ancak genellikle görmezden gelinen bazı kurallar bulunuyor. Bunlardan en önemlisi, seçilen ruj renginin kişinin ten tonuna uygun olmasıdır. Doğru renkteki ruj, makyajın etkisini büyük ölçüde artırabilir.

Cilt Alt Tonuna Göre Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Makyaj malzemesi seçerken size en çok yakışacak ve cildinizle en iyi uyumu sağlayacak ürünleri bulmak için cilt alt tonuna dikkat etmek önemlidir. Sadece fondöten, kapatıcı gibi ten ürünlerini seçerken değil en uygun ruj rengini seçerken de cilt rengi yerine cilt alt tonunu göz önünde bulundurmalısınız. Şimdi, cilt alt tonunu belirlemek için hangi durumların göz önüne alınması gerektiğine ve cilt ile cilt alt tonuna göre ruj renginin nasıl seçileceğine bir göz atalım.

İlk olarak avuç içi ve bileğinizdeki damarların rengine bakarak cilt alt tonunuzun rengini çok kolaylıkla öğrenebilirsiniz:

Ruj ve diğer güzellik konuları ile ilgili kılavuzlar için Ruj platformuna üye olmayı unutmayın.

Soğuk tonlu: Mavi veya mor damarlar.

Sıcak tonlu: Koyu yeşil damarlar.

Nötr tonlu: Yeşil damarlar.

Cilt alt tonunuzu belirledikten sonra cildinize en uygun renkleri öğrenmek için ilerleyebilirsiniz.

1. Turuncu Alt Tonuna Sahip Kırmızı ve Şeftali Rengi Rujlar

Nötr ya da sıcak cilt alt tonuna mı sahipsiniz? O zaman içinde turuncu tonları olan rujlar tam size göre diyebiliriz. Özellikle de koyu tenli kişiler için oldukça ideal bir seçenek!

2. Mor Alt Tonuna Sahip Erik ve Şeftali Kırmızı Rujlar

Bu renk seçimleri, adeta soğuk cilt tonuna sahip olanlar için özel olarak üretilmiş gibi! Bu çarpıcı tonlarla etkileyici bir görünüm yakalayabilirsiniz.

3. Pembe Alt Tonlu Gül Pembesi ve Nude Rujlar

Soğuk alt tonlu cilde sahip olanlar için kendinizi gerçek bir prenses gibi hissetmenin vakti geldi! Pembe alt tonlu rujlarla kendinizi bir masalın içinde bulmaya hazırlanın!

4. Mavi Alt Tonuna Sahip Pembeler ve Klasik Kırmızı Rujlar

Soğuk cilt alt tonlu kişiler, şimdi rujunuzu sürün ve parlayın! Bu tonlar sizin için bir hayli ideal...

5. Koyu Kahve ve Bordo Rengi Rujlar

Sıcak cilt alt tonlu kişiler için daha özgün bir görünümün sırrı, koyu renkler! Koyu kahve ya da bordo rengi rujunuzla benzersiz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ruj Rengi Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

IMG-20240416-WA0014.jpg

Cilt alt tonuna ve rengine en uygun ruj renklerini öğrenmenin yanı sıra ruj seçiminde dikkate almanız gereken birkaç önemli husus daha bulunuyor.

Her ne kadar cilt tonlarına uygun renk seçimi önemli olsa da rujunuzun sıcak veya soğuk alt tonlu olması da göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin, kırmızı rujlar farklı tonlarda üretilir. Bazıları soğuk alt tonlu ve saten bir bitişe sahipken diğerleri sıcak alt tonlu ve mat bir görünüme sahiptir. Bu seçenekler arasında tercih yaparken sadece cilt tonunuzu değil, aynı zamanda makyajınızın genel estetiğini de düşünmelisiniz. Ayrıca ruj rengini seçerken günlük giyim tarzınızda kullandığınız renklere de dikkat etmek önemlidir. Seçtiğiniz ruj tonu cilt tonunuza uygun olabilir. Ancak giysilerinizle uyumlu değilse istediğiniz görünümü tam olarak elde edemeyebilirsiniz.

Rujun sizin için uygun olup olmadığını belirlemek istiyorsanız önce bileğinizin iç kısmında bir test yapabilirsiniz. Rujun alt tonu cildinizin alt tonuyla tam olarak uyumluysa o rengin size uygun olduğunu düşünebilirsiniz.

Yukarıdaki önerilere dikkat ederek size en uygun rujları bulabilir ve bu rujları dudak bazı ve dudak fırçası ile uygulayarak dudak makyajınızda göz alıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.