Cildinize Işıltı Katacak Gençlik Aşısının Mucizevi Etkileri  kapak resmi
BE
berna
5 ay önce

Cildinize Işıltı Katacak Gençlik Aşısının Mucizevi Etkileri

Gençlik aşısı ya da gençlik serumu, son zamanlarda sıkça tercih ettiğimiz bir cilt yenileme yöntemidir. Ana bileşeni olan Hyalüronik Asit, cildimizde zaten doğal olarak bulunan bir madde! Bu madde, cildin nemini ve parlaklığını korurken aynı zamanda yaşlanma belirtilerini geciktirmeye yardımcı olan kollajen üretimine destek olur. Gençlik aşıları sadece saf hyalüronik asit içerebilirken bazıları mineraller, peptidler, vitaminler ve antioksidanlar gibi ek bileşenlerle de zenginleştirilebilir.

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı, yaşlanmanın neden olduğu hafif kırışıklıkların, deformasyonların ve sarkmaların düzeltilmesinde kullanılan bir tür mezoterapi yöntemidir. Bu yöntem, cildin nemini koruyan hyaluronik asit içerdiği için "nem aşısı" olarak da bilinir.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı uygulaması, öncelikle dezenfektan bir solüsyonla temizlenmiş bölgeye lokal anestezik içeren bir krem sürülerek başlar. Bu krem yaklaşık 20 ya da 30 dakika bekletildikten sonra bölge tekrar dezenfekte edilir. Sonrasında gençlik aşısı (gençlik serumu), küçük iğneler aracılığıyla yaklaşık 1-1,5 cm aralıklarla deriye enjekte edilir. Bu işlem sırasında bölgeyi hissetmemek için lokal anestezik kullanılması rahat bir deneyim sunar. Gençlik aşısı, farklı cilt yenileme yöntemleriyle birleştirilebilir. Örneğin lazer, dermapen, dermaroller veya altıniğneli radyofrekans gibi. Uygulamanın tamamlanması genellikle 15-20 dakika sürer ve sonrasında cilt hızla toparlanır.

Ruj ve diğer güzellik konuları ile ilgili kılavuzlar için Ruj platformuna üye olmayı unutmayın.

Peki Bu Aşı Hangi Durumlarda Uygulanır?

Gençlik aşısı, yukarıda da değindiğimiz üzere yaşlanma belirtileri gösteren veya cildi zarar görmüş kişilere hyaluronik asit uygulaması olarak tanımlanır. Bu yöntem, sorunlu bölgelere odaklanarak uygulanır ve sigara, alkol, akne, güneş ve solaryum gibi faktörler nedeniyle hasar görmüş ciltler için diğer tedavilere tamamlayıcı olarak da kullanılabilir.

Gençlik Aşısının Cilde Faydaları Nelerdir?

IMG-20240206-WA0005.jpg

Gençlik serumu, içeriğinde Hyaluronik asit, antioksidan özellikli Mannitol, ödem sökücü etkili bileşen, yaşlanma sürecini onaran B1 ve B6 vitaminleri, kırışıklıkları azaltan Pentapeptide-18, cilt tonunu düzenleyen Organik Silica ve mimik çizgilerini düzelten Hexapeptide-8 bulundurur. Dolayısıyla her bileşen, içeriğinde barındırdığı etkiye göre fayda sağlayacaktır.

Bu Sihirli Mucize Kimlere Uygulanabilir?

Gençlik aşısı için belirli bir yaş sınırı yoktur. Doktorunuzun tavsiyesiyle özellikle 30'lu yaşlardan sonra cildimizde hyaluronik asidin azalmasıyla ortaya çıkan nem ve hacim kaybını tedavi etmek için kullanılabilir. Bu işlem yüz, boyun, eller ve dekolte gibi çeşitli bölgelere uygulanarak harika sonuçlar ortaya çıkarır.

Peki Kimlere Uygulanması Sakıncalıdır?

Tedavi edilecek alanda uçuk veya diğer deri hastalıkları olanlarda, hamilelerde, emzirenlerde, kanser veya otoimmun bazı hastalıkları olanlarda, ilaç bileşenlerine karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılması önerilmez.

Gençlik Aşısının Zararı ve Yan Etkileri Var Mıdır?

Gençlik aşısının genellikle herhangi bir yan etkisi görülmez. Ancak iğne enjeksiyonu yapılan bölgede hafif bir kızarıklık oluşabilir. Endişe yaratmayacak olan bu kızarıklık genellikle 2-3 gün içinde de kaybolacaktır. Bu durumun dışında, gençlik aşısının ciddi bir yan etkisi de yoktur. Aksine doğru yerde ve doğru zamanlarda yapıldığında ortaya muhteşem sonuçlar çıkarır. Gençlik aşısı yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka bir doktora danışmanız faydalı olacaktır.